Arsenal dhe Chelsea Tha To Forget Kosta


Arsenal And Chelsea Told To Forget Costa

Arsenal dhe Chelsea kanë thënë se nuk kanë mundësi të nënshkrimit Atletico Madrid sulmuesin Diego Kosta këtë verë .

Chelsea duket të jetë në vend të drejtimit të nënshkruajë njeriun në - formë , dhe shumë prisnin ata të përdorin portierin Thibaut Courtois si pjesë e marrëveshjes , me tapë tashmë on- kredi në Atletico .

Arsenal ishin gjithashtu shpresë për të sjellë atë në Premier League , por sipas Express , presidenti i klubit spanjoll i ka hedhur poshtë mundësinë e të daljes sulmuesin .

Marrë nga Express , Enrique Cerezo ka thënë : " Unë nuk mendoj se Diego Costa do të na lërë në fund të vitit të ardhshëm .

" Padyshim , ne nuk duam të shesin atë ose të përdorin atë si një mjet negocimi për një tjetër lojtar .

" Ne kurrë nuk do të shesë , por që nuk do të ndalet ekipet vijnë në për lojtarët tanë . "

Jose Mourinho do të jenë të pakënaqur veçanërisht me lajme , që ka bërë një koment këtë javë duke thënë se ai nuk ka grevistët në ekipin e tij , por mund të shikoni në Radamel Falcao për të mbushur rolin .

Kosta është gjuajtur qëllimet gjithë sezonin për Atletico , dhe ka 26 gola në emër të tij në të gjitha garat .

Pala e tij janë vetëm tre pikë pas udhëheqësit e La Liga Real Madrid - të cilët ata përballen këtë fundjavë - por të vijë në të pjesa e prapme e një 3-0 humbjes zhgënjyese ndaj Osasuna .

Powered by Blogger.
My Blogger TricksAll Blogger TricksTechtunes